Uki - Kuba - bílorežná látka proužek kostička

399,00 Kč
S DPH

Bílorežný proužek v osnově byl přetkán bílou a režnou. Je "neutrálním" doplňkem k ostatním vzorům.

Vhodné na závěsy, ubrusy, zástěry, kalhoty atd.

Počet
Poslední kus skladem

Bílorežný proužek v osnově byl přetkán bílou a režnou. Je "neutrálním" doplňkem k ostatním vzorům.

Vhodné na závěsy, ubrusy, zástěry, kalhoty atd.

Dostava na 1cm je 22 nití po osnově, 24 do útku, gramáž 165g/m2. Vhodná je na ložní povlečení, ubrusy, zástěry, kalhoty, sukně, šaty atd.

Doporučené praní pro tuto lněnou látku je 40°C. Při teplotě 60°C se totiž sráží po délce 5%, po šířce 4%, takže u ložního a ubrusů, které jsme zvyklí prát na vyšší stupeň, je nutno přidávat.

Úprava Fine lněnou látku mechanicky změkčuje, po usušení budete mít tkaninu s drobným 3D efektem, který je dobré napařit žehličkou, netlačit, nevytahovat, jen propařit - tím tkanina zvláční a je ji možné tak ponechat. Pro pamětníky hladce vyžehleného lnu platí pořád klasický postup: nakropit a vyžehlit s přítlakem, tím se látka také trochu vytáhne, takže uvedené procenta srážlivosti můžete stáhnout na nulu.

Uvedená cena 399,- je za 1m o šířce 150 cm.

Moje lněné tkaniny se vzory, které jsou vyrobeny v malých sériích a jinde nekoupíte, jsou v porovnání s jinými dražší, avšak kvalitní. Lněné vlákno= čistě přírodní produkt, který nepotřeboval při pěstování žádnou chemii, dlouhá životnost, přitom recyklovatelnost, nealergické působení na člověka, antibakteriálnost, odolnost vůči prachu, plísním i pylům, ochrana před UV zářením, dobré propouštění vzduchu, schopost pohlcovat vlhkost a fakt, že se nemusí tak často prát, Vám cenu bohatě vrátí. 

Eva Jandíková

Parametry

Šířka
150 cm
Gramáž
160 g/m2
Materiálové složení
100% len