Terej v Kamenickém Šenově

Už jste někdy měli někomu vylíčit akci, na které jste NEBYLI? Není to jednoduché, že?

Tak takový úkol mám teď já :-)

A kde že jsem to nebyla?

V Kamenickém Šenově.

A co že se tam nestalo?

Lenfest. Tedy druhý ročník festival lnu, jeho zpracování a lněného designu, který už druhým rokem pořádá ateliér Jen len. Tentokrát proběhl v prostorách šenovského Sklářského muzea a na přilehlé zahradě. Akce by se neobešla bez finanční podpory Města Kamenický Šenov.

A proč že mám vlastně líčit akci, na které jsem nebyla - když jsem tam tedy nebyla?!

Protože tam byl zbytek ateliéru Terej, tedy moji rodiče :-)

Přivezli do Kamenného Šenova lněnou metráž, na kterou se prý všichni doslova vrhli…takže máma (Eva) nestihla běhat do auta pro role, otevírat a zavírat dveře, ale stihla si tím pádem namoct ruku.

To, že si s sebou nevzala balící materiál ale zdá se nikomu nevadilo - někteří si chtěli dokonce len hned “pomuchlat” či se do něj snad rovnou celí zabalit, a navíc náruč zákazníka se ukázala být velmi ekologickým obalem.
Lněná metráž lákala i ty, kteří ještě nevěděli, co si z ní ušít, ale chtěli si jí stejně třeba metr odnést domů.

Vytrvalost zájmu účastníků byla též vyzkoušena deštíčky, které se přehnaly nad zahradou.

Co mě může mrzet je to, že jsem si nemohla namalovat lněnou kytičku na papír, pomocí kterého se zjišťovala účast (viz foto).

Každý návštěvník též uvedl, odkud přijel, a jak vidíte, nebylo jich málo. Na akci byl i doprovodný program a občerstvení (včetně toho ze lněných semínek a oleje), ale asi se po něm úplně zaprášilo, protože zmizelo dřív, než si je stačili rodiče ochutnat (přijít koupit).

Úspěšněji probíhal networking, jak se dnes s oblibou říká navazování pracovních kontaktů.

První z nich vznikl hned se sousedy s keramikou, kterou dělá pan Lada, další s ruční papírnou Papyrea, která zpracovává lněný odpad a taky s libereckou šicí dílnou s překvapivým jménem Zašívárna.

Doufáme, že z těchto kontaktů vznikne nějaká zajímavá spolupráce.

Třešničkou na dortu bylo, že Lenfest letos zaznamenal velký úspěch - na 300 nakreslených kytiček za počet návštěvníků, ale ne všichni kytičku u vchodu nakreslili, takže to bylo nejspíš ještě více :-)

Jsme rádi, že se atelier Terej mohl festivalu účastnit a těšíme se na další ročník - zatím se ale musíme nechat překvapit, kde se uskuteční...

Veronika

27.07.2017


Zpět