Soubor vzorů “Prkna”

Trochu váhám, zda kolekci nenazvat spíše notová osnova, kterou mi nyní vzor připomíná, ale inspirace vznikla z obdivu různě opracovaných prken lidskou rukou a časem. Převedením struktury do rovných linek, která je dána pravidelností osnovy a útku na tkalcovském stavu, dojem dřeva částečně mizí, zůstává jen opakující se rytmus a proporce.
Zatímco truhláři pracují s materálem, který je vždy originálem, já se musím smířit v oboru tkalcovství s opakováním stejného. Musím? Pokud bych měla stav s digitálním ovládáním, pak nemusím.
V případě, že je k dispozici jen klasický listový stav, pak je zvedání prošlupu omezené, ale....
v rámci znalosti tkalcovské technologie mohu zadat výrobu vzoru, který má raport malý - to je opakování vazby, která je vytlučená do karet - a raport velký, což je opakování výměny barev, kterou realizuje tkadlec ručně.
Pro tkalce je to samozřejmě náročné, ale, světe div se, v Umělecké tkalcovně Kubák mi vyšli vstříc.

Vzniklo zatím 12 verzí jejichž základ je stejný, ale není na první pohled patrný. Výměnou barev se totiž mění i celková kompozice.

Vzory se dají navzájem různě kombinovat, aniž by se porušila jednota celkového dojmu.
Hmotnost tkaniny je vhodná pro potahy, závěsy, polštáře, přehozy a ubrusy (případně prostírání).
Prioritně nabízíme vzory v metráži, které jsou cenově výhodnější. Fotografie ušitých bytových doplňků byly vytvořeny pro vás jako ukázka možností využití této vyjímečné kolekce.

Jako první nabízíme naprony v neutrálních barvách, bílé, šedé, černé a hnědé.

09.04.2016


Zpět