Kolekce lnů s názvem UKI a SAFI

PROČ UKI?

Uki je trošku přidrzlá a ne úplně dobře ochočená žlutošedobílá andulka a žije v kleci spolu se starší, ochočenější a ukvokanější šedomodrou Safi.

Uki, než by si nechala sáhnout na bříško, vám radeji vleze na prst. Safi, než by vlezla na prst, si nechá radeji sáhnout do peří na břiše.

Když jsem začala tvořit návrhy pro NOVOU osnovu, která má v sobě režný a bílý proužek, inspirovala mne svou barevností právě první z nich, UKI.

Druhá osnova je celorežná, je to trochu opakování některých vzorů Kuba, ale ne úplně. Nejúspěšnější byly barevnosti s modrou a tak má i SAFI svoji kolekci. Ta se zatím zdržela v úpravně.

Pokud se vám Uki se svými drobnými vichy-kostičkami nebo Safi se svými univerzálnějšími pruhy a proužky z atelieru Terej zalíbí, nemusíte se bát. Nic vám doma neoklovou a ALERGIE se na lněnou verzi andulek dostat nedá :)

Proč PESTŘE tkaný len?

Návrhy, s kterými jsem si dlouho „hrála“, mají být obohacením nabídky BAREVNÝCH LNŮ na českém trhu. Na něm totiž, pokud chceme „něco barevného“, najdeme převážně jen látky barvené v kuse, kde je technologie výroby méně náročná.

Z mnoha verzí a variant jsem musela vybrat takové množství, které splňovalo technické předpoklady barvení samotných přízí a efektivitu výroby, která se ruku v ruce váže s mými možnostmi finančními...

Pak přišel čas zadání do výroby, samozřejmě do české tkalcovny. Původ lněné příze je překvapivý. Nejkvalitnější vlákno totiž poskytuje len pěstovaný v Normandii nebo na holandských poldrech v nadmořské výšce 0 – 4 m n.m.

Do kolekce UKI jsem nakonec vybrala čtyři typy vzorů, které se navzájem doplňují, obohacují, podporují a sjednocují:

A. Podélné proužky osnovy jsou přektané jen jednou barvou příze (je celkem 5 barevných verzí: režná, bílá, modrá, zelená, indigová) nebo dvěma v poměru 1/1, bílou a růžovou nebo bílou a indigem.

Na fotografii je proužek s bílou a indigovou 1/1.

B. Pokud se střídají v útku dvě barvy v poměru 4:4, vzniká kostička. Můžete si vybrat ze tří barevných verzí: růžové, modré a režné.

C. Vzor Uki-Kuba - je skoro opakování úspěšného vzoru Kuba, (pruhy v šířce 11cm, které se střídají 8x v různých kombinacích házení), raport je 88 cm. Nabízím 7 barevných verzí: růžová, žlutá, režná, indigová, zelenomodrá a dvě modré, jedna víc do bíla druhá víc do režna. Viz rubrika metráž.

D. UKI-BLOKY - je to pět příčných bloků, každý je trochu jiný, avšak vždy 40 cm široký, raportem jsou tím pádem dva metry – tento vzor zatím v nabídce není, čeká na vyfocení. Přikládám alespoň polodetail se třemi bloky: Domluvte si schůzku (604 284 313) a přijďte se podívat osobně!

Prodejna se nachází v Libni (Praha 8), ulice Pivovarnická, č.6.

Většina vzorů byla objednána pouze po padesáti metrech (= 1role). Pohled doprodejny: lněná nabídka dvaceti vzorů kolekce UKI se narolováním odlišuje od bavlněné, která je nadublovaná a tvoří štučky na levé straně fotografie. Kolekce Safi tu ještě není. Doplníme fotky až dorazí, předpokládáme v průběhu srpna.

Chcete-li si sáhnout na kvalitu látky a vidět na vlastní oči barvy kolekce Uki, mohu poslat vzorníky. Malý vzorník posílám zdarma v obálce A5, jako obyčejný dopis. Je v něm 10 vzorků 10x6 cm, proužků a kostiček z kolekce UKI. Velký vzorník je rozměrově náročný, jsou tam vzory UKI-Kuba a čekejte obálku o rozměrech 16x45 cm. Cena tohoto vzorníku plus balné a poštovné (jako doporučený dopis) je 300,-. Pokud si objednáte tkaniny za 3000,-nebo více, tuto cenu Vám odečtu ve formě slevy. Pokud vzorník vrátíte a nic si neobjednáte, vrátím Vám 250,-, převodem na Váš účet.

09.08.2018


Zpět