Lněný oděv? Nikdy!

Zástěry Lněnítko

Tohle říkala moje maminka a doprovázela to komentářem o mačkavosti lnu. Proto jsem kolem lněných látek chodila vždy obloukem.
Avšak lněné vlákno se mi líbí svou podstatou, je to jeden z mála přírodních materiálů, který lze pěstovat u nás. Proto jsem přece jen po čase neodolala a vytvořila kolekce Lněnítko a Kuba.
Lněné ubrusy jsem vám již představila. Milé překvapení přišlo od ErmyBe, která se pustila do zpracování mých vzorů. A strukturu nevyžehleného lnu nechává vyznít v plné síle i na oděvu. Po vyprání látku "jen" rovně pověsí a nechá vláknu svobodu. Vznikne 3D efekt, který znali a uměli hezky využít naši předkové na volných oděvech v dobách před vynálezem žehličky.

Na fotografii vám představujeme obdélníkovou šatovou zástěru, tzv. japonku, je na zádech překřížená, obléká se přes hlavu. Je hodně zahalující, přesto umožňuje volný pohyb. Široké šle pohodlně drží na ramenou. Velká kapsa na boku přechází i do zadního dílu. Má variabilní tvar - můžete ji zkusit nosit obráceně - zadním dílem dopředu, jako letní šaty či tuniku přes cokoliv. Z tohoto důvodu právě má i ty "předozadní" kapsy. Další oděv z dílny ErmyBe ze vzoru Lněnítko černobílé je také v japonském stylu, pro zápasníky juda nabízíme i možnost černého pásku. Zájemci o tyto oděvy, pište nám na email.
 

14.11.2015


Zpět